Háje

Úvodní slovo:

Obec Háje leží pod kopcem Hajsko (520m.n.m) asi 6km od Přeštic a 4 km od Nebílov. Patří mezi 7 vesnic, které jsou spojeny pod obecním úřadem Řenče. Žije zde asi 90 obyvatel. Nohejbal se zde začal hrát kolem roku 1965 na malém hřišti pod kapličkou, pouze přes provázek.
Po roce 1970 jsme začali jezdit na turnaje a tam jsme teprve zjistili, jak se nohejbal hraje, viděli první smeče a točené míče. Rychle jsme se učili dokonce vyhráli okresní kolo SSM a postoupili do krajského finále. Nejlépe obsazení turnaje byly na okrese Plzeň- jih v Příchovicích a ve Šťáhlavicích, kde bylo možné hrát proti nejlepším hráčům např. z Bílé Hory, Tachova apod. ,samozřejmě bez úspěchu. Kolem roku 1974 se parta rozdělila a u nohejbalu zůstala jen ,,turnajová” trojka Míra Brunát, Karel Pechan, Václav Hrubý. Já, teda VH st. jsem v roce 1974 začal hrát plzeňskou soutěž za Doudlevce, později za Novou Hospodu, tam jsem přivedl i svého syna Václava (nar.1974) a nyní i syna Karla (nar.1990). V prosinci 2004 byl konečně i na PJ založen nohejbalový svaz díky Pepíkovi Kaslovi z Vodokrt (Sportovní unie PJ), Václavovi Rojíkovi z Prádla (jediné družstvo z PJ hrající KP) a Liborovi Kulíkovi z Kasejovic (hráč Prádla), pod metodickým vedením M.Wendlera a L. Gaigera.

Zakládající oddíly: Letiny, Prádlo, Kasejovice, Chocenice, Háje, Vodokrty a Zdemyslice (ty nakonec nikdy do přeboru nenastoupily).
Náš oddíl je samostatným členem TJ Řenče. První ročník se hrál 2005 za účasti Vodokrt, Ždírce, Přeštic, Letin, Chocenic, Kasejovic, Dobřan B a Hájů. OP se hraje na 4 hráče. Svoje domácí zápasy hrajeme na mém tenisovém kurtu (viz kontakty), který jsem postavil v roce 1996. Na bývalém hřišti pod kapličkou je nyní multifunkční dětské hřiště.
Historicky prvním vítězem se stalo družstvo Hájů, na soupisce: Petr Přibáň, Vlasta Fremr, Filip Fremr, Pepa Kučera a trio Hrubých.

Tolik úvodní slovo a Historie.
Václav Hrubý st.

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email