Sušánkův turnaj trojic BORY (6.ročník)

V sobotu 1.2.2014 jsme vyrazili na Sušánkův turnaj trojic (6.ročník) do nafukovací haly v Plzni. Účastníme se pravidelně a pokaždé v jiné sestavě.  V loni jsme s Kájou a s Pavlem Žílou z Kornatic skončili ve čtvrtfinále. Letos jsem doufal v lepší výsledek, a proto jsem se obložil kluky z Vodokrt – Robertem Míškem a Martinem Klokanem. Hrálo se na 3 dopady a zúčastnilo se 15 družstev. Trojice se rozlosovaly na 3 skupiny po pěti. Do vyřazovacích bojů postupovaly 4 týmy z každé skupiny. Martin vylosoval skupinu A. V prvním zápase jsme nastupovali proti Svojšínu, jehož smečař hrál na Bílé hoře i na Zruči. První set po nervózním začátku a mnoha nepřesnostech jsme vyhráli 10:8. V druhém setu soupeř překvapivě odpadl a i díky výbornému podání Roberta jsme vyhráli 10:3. V druhém zápase nás čekal nasazený Mikeska tým. V prvním setu prvoligisté Miksán s Pavlem Stehlíkem předvedli nohejbal světové úrovně a nedali nám vůbec žádnou šanci 4:10. V druhém setu naštěstí výrazně polevili a nám se povedl trhák 5:1, 6:2, 7:3. Pak ovšem ligisté zabrali a nakonec jsme byli rádi za výhru 10:9. Třetí zápas Čížice – Lomický, Jirovský, Štolle. Sety 10:8, 8:10. Poslední zápas ve skupině nás čekal další favorit Litohlavy A – Rajmon, Chaloupecký Jan. Po pěkném výkonu jsme zvítězili 2:0 a mohli se těšit na play-off. Jelikož jsme skončili na druhém místě, tak nás čekal třetí ze skupiny B. Byl to tým Litohlav B, jenž chtěl pomstít své spoluhráče. První set byl zcela v naší režii a zvítězili jsme 10:7. Pak se bohužel začala projevovat moje únava z těžkých bojů ve skupině. Nezachytili jsme začátek druhého setu a pan Fryš se rozehrál. Padli jsme 9:10. Třetí zkrácený set už byl zmar nad zmar 8:10 a šli jsme balit.

Celý turnaj vyhrál Mikeska tým – Jiří Miksán, Pavel Stehlík, Láďa Nový. Druzí My Tři – Rohlík Petr, Sušánka Jan, Tančous Jarda. Třetí Nikde Nikdo – Jirka Macura + dva neznámý hrdinové. Překvapení se nestalo a na bedně byli hráči nastupující v první a druhé lize.