Napsalo se o nás 2013

Napsalo se o nás v ŘENECKÉM ZPRAVODAJI. 

Vážení spoluobčané, opět je za námi celý rok a v době vánočního klidu je čas na bilancování a přípravu roku následujícího.

V naší okresní nohejbalové soutěži se hrál již 9. ročník a poprvé došlo na rozdělení na dvě výkonnostní skupiny. Hrálo se dvoukolově každý s každým a všechna utkání byla proto naprosto vyrovnaná. V první skupině bylo 8 mužstev, ve druhé 7. Sice hrálo celkem 15 účastníků, ale ze starých týmů skončily Letiny a Tichota Team Zelené. Nahradily je nově vzniklé kluby Skašov a Čižice B. Soutěž proběhla bez problémů a dle rozpisu, pouze počasí nám nedovolilo sehrát plánovaný okresní turnaj trojic v Třemšíně a několik utkání se muselo překládat. Díky tomu, že jsme ze zaniklého klubu Zelené získali pro Háje jejich dva nejlepší hráče J. a Z. Cibulkovi, tak se nám po dvou letech podařilo opět získat celkové prvenství a celkem šestý titul. Přestože jsme poprvé v historii prohráli ve Bzí a i smolně doma s Prádlem A, nakonec jsme nejdůležitější poslední zápasy se štěstím zvládli. Ve skupině B jednoznačně zvítězily Kasejovice a nahradí v příštím roce Třemšín ze skupiny A. Řenče a Vodokrty B hrály se střídavými úspěchy ve skupině B. Vodokrty A se v tomto roce zúčastnily krajského přeboru.

Nohejbal se stává celoročním sportem, je nutné trénovat po celou zimu a během volných termínů a prázdnin hrát turnaje. Letos jsme byli čtvrtí v Kožlanech, třetí v Pavlovsku a Kornaticích, druzí v Tachově a Prádle, vyhráli jsme turnaje ve Střížovicích, Skašově, Zálesí a noční turnaj ve Vodokrtech. Na turnaji v Pavlovsku jsme se utkali i s několika špičkovými hráči, mimo jiné i s mladým Hronem, třetím hráčem ze singlu z letošního mistrovství světa, a prohráli jsme až v posledním setu 8:10. Nakonec bych rád poděkoval OÚ za podporu a finanční příspěvky na činnost sportovních oddílů a klubů v naší TJ Řenče, což velmi motivuje a zavazuje k reprezentaci naší obce. Rovněž doufám, že se najdou finanční prostředky, že získáme dotaci na rekonstrukci asfaltového povrchu a hrazení v areálu v Řenčích a už v příštím roce zde budou moci trénovat mladí florbalisté.

Přeji všem klidné vánoce a pohodu, do příštího roku hodně sil a vůli ke sportovním aktivitám, kterých je v našich obcí nespočet.

Václav Hrubý st., sekretář okr. svazu nohejbalu P-J

hráč a trenér družstva Háje

It's only fair to share...Share on FacebookPrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone