Turnaj Bory 6.2.2016

TROJKY
Turnaje pořádaného p. Sušánkou se zúčastňuji pravidelně. Letos jsem hrál s Honzou Sušánkou a Jirkou Peterkou. Přijelo 17 trojek, které byly rozděleny do čtyř skupin. Postupovalo 16 týmů. V naší skupině jsme porazili Pavlovsko 2-0 a pak jsme s Bučovicemi jasně vyhráli první set 10-4. Druhý set se nám vůbec nepoved, soupeř přeřadil a padli jsme 10-6. Třetí zápas proti Karlovi Oktábcovi jsme získali lepší remízu. Tachov ztratil set s Pavlovskem, a tak jsme do osmifinále šli z prvního místa. Zajímavá byla skupina, kde hrálo Bzí posílené Urbanem, Vodokrty posílené Cibulkou, Vestec s juniorským reprezentantem Macurkem a Zruč se Smolou. Všechny zápasy v této skupině byly vyrovnané a napínavé. V prvním zápase hrálo Bzí s Vestcem a první set Vestec vyhrál suverénně 10-4. V druhém setu Bzí změnilo rozestavení a s přehledem zvítězilo 10-7. V druhém zápase Vodokrty padly se Zručí 9-10, 9-10. Pak Vodokrty porazily Vestec 2-0. Pořadí v této skupině bylo 1. Zruč, 2. Bzí, 3. Vodokrty a až 4. Vestec. Ten v osmifinále neměl šanci proti Macurovi s Miksanem a předčasně se s turnajem loučil. My jsme se po jasných výhrách dostali až do semifinále, kde jsme narazili na prvoligové hráče Zruče Štolkou a Pavla Stehlíka. Po nádherné bitvě souboj dospěl až do stavu 9-9 ve třetím setu. Na útoku byl Štolka a bohužel jeho rána vybraná Sůšou skončila těsně na stropu. V zápase o třetí místo jsme Smolu s Bočkem porazili ve třetím setu 10-6. Finále překvapivě vyhrál Štolka se Stehlíkem nad Macurou s Miksanem, i když jasně padli první set.