Napsalo se o nás 2015

NOHEJBAL 2015

Vážení čtenáři našeho řenečského zpravodaje, příznivci sportu, rok 2015 utekl velmi rychle a byl plný událostí a to i sportovních. Naše nohejbalové týmy opět bojovaly se střídavými úspěchy v okresní soutěži ve skupině A i B. Plzeň – jih má v současné době nejvíce družstev z celého regionu, celkem 16, což je imponující. Letos poprvé se přihlásila i sousední Dolní Lukavice, kde vystavěli nový kurt u Sokolovny. Okresní přebor 2015 vyhrálo poprvé družstvo Čizic A, především proto, že dokázalo vyhrát na Hájích 4:2. Sice jsme nic nepodcenili, celoročně trénujeme 1x týdně, ale v rozhodujícím zápase chybělo trochu toho sportovního štěstí. Jsme si vědomi, že i druhé místo je výborné a příštích sezónách bychom ho ani nemuseli dosáhnout.

Druhý zástupce z našich obcí Vodokrty A opět obsadily 4. místo. Ve skupině B obhájily Vodokrty B 3. místo, Řenče spadly na 6. místo. Ze skupiny A sestupují Kasejovice a po roce se vrací vítěz skupiny B Střížovice.

V mimomistrovské soutěži jsme se zúčastnili téměř 20 turnajů, většinou s umístěním „na bedně“. Nejaktivnějším účastníkem turnajů je Váša Hrubý, který si k sobě vybírá různé spoluhráče podle kvality turnaje a podařilo se mu získat i skalp trojky z extraligy. Teď v prosinci už má za sebou 2 turnaje a je jasné, že to byly halové turnaje, proto jsem rád, že i u nás v Řenčích se podařilo uvést do pohybu záměr výstavby tělocvičny. O vývoji budete určitě průběžně informováni v našem Zpravodaji. Obecnímu úřadu musím též poděkovat za finanční podporu poskytnutou našemu nohejbalovému oddílu v rámci příspěvku spolkům. Všem spoluobčanům přeji hezké vánoce a pevné zdraví v příštím roce.